Purdue влиза в турнира Big Ten, нетърпелив за нов старт след сезона след миналогодишната болезнена загуба от NCAA
AP News | 2024-03-12 | 01:10:07

МИНЕАПОЛИС (AP) — Колкото и мощна програма, която Purdue изгради, Boilermakers имаха доста слаба връзка с постсезона.

Последната им среща беше възможно най-болезнена, позорно поражение от маломерния Фарли Дикинсън, което остана едва вторият път в историята на турнира на NCAA, когато номер 1 загуби в първия кръг в 152 мача срещу 16-ти семена.

Всяка година обаче носи нова възможност.

Този отбор все още има Zach Edey, 7-foot-4 картина на доминация в боята и по-голямата част от същото ядро, което доведе Boilermakers до онзи възвишен костур, от който бяха съборени от FDU.

След като се повтори като шампион от редовния сезон на Голямата десетка, третият в ранглистата Purdue започва конферентния турнир тази седмица с много за доказване, започвайки от четвъртфиналите в петък.

„Просто искам да печелете шампионати. Шампионатите дават нещо. Това е най-голямото нещо“, каза Еди, който се върна за четвърта година в колежа, за да направи точно това. „Мисля, че винаги, когато имате възможност да спечелите шампионат, искате да се възползвате от нея.“

Мичиган Стейт (1999 и 2000) е единственият отбор от началото на турнира Big Ten през 1998 г., който печели титли от редовния сезон и турнири в последователни години. Щатът Охайо спечели последователни конферентни турнири като поставен под номер 1 през 2010 г. и 2011 г., но Buckeyes завършиха при тристранно равенство за първо място в редовния сезон 2009-10.

Boilermakers са нетърпеливи да съперничат на това постижение на Spartans, които спечелиха националния шампионат през 2000 г.

Нарязването на мрежите в Target Center в Минеаполис, домакин за първи път на турнира Big Ten, не само ще постави Purdue в позиция за номер 1 като цяло за турнира NCAA, но ще даде тласък на Boilermakers за влизане в Big Dance.

„Ново е за мен, но е като рутина за тях“, каза гардът Ланс Джоунс, който се прехвърли от Южен Илинойс този сезон. „Ще излезем там с правилното мислене, ще играем по най-добрия начин и ще се опитваме да спечелим шампионата.“

РЕКЕТА НА БРАКЕТ

Подобно на Пърдю, Илинойс, Небраска и Нортуестърн спечелиха двойни пропуски и ще влязат в групата на четвъртфиналите в петък.

Не. Поставеният под номер 5 Уисконсин е единственият друг отбор, който се появява безопасно в турнира на NCAA, независимо от резултатите тази седмица, въпреки че Баджърс - които бяха класирани на шесто място в топ 25 на Асошиейтед прес за седмицата на 29 януари - загубиха осем от 11 мача.

Мачът от втори кръг в четвъртък между поставения под номер 7 Айова и 10-ия поставен Охайо Стейт дава възможност на един от тези отбори да си проправи път към полето от 68 с победа или две или три.

ОЩЕ ВАЖНО ИЗМЕНЕНИЕ

Не. 8 поставеният Мичиган Стейт, който загуби четири от пет мача, със сигурност може да използва победата над деветия поставен Минесота, за да остане на сигурно място в балона на NCAA турнира. Това ще уреди среща на четвъртфиналите с Пърдю и ще позволи на Том Изо да тренира своя мач 1000 в кариерата.

Изо е в своя 29-ти сезон, всичките в Мичиган Стейт. Петимата настоящи треньори от дивизия I с по-дълъг стаж са били в три или повече училища.

ДА СИ ОСТАНЕМ В ДОМА

Минесота постигна 9-11 за най-много победи в конференциите от пет години, като избегна финал в четвъртото място и игра в първия кръг за първи път от 2019 г. в сезон на напредък под ръководството на третогодишен треньор Бен Джонсън. Подобрението беше навременно за Gophers, които получават Big Ten Tournament в задния си двор за първи път.

Минесота е номер 9 и ще играе с номер 8 Мичиган Стейт във втория кръг в четвъртък. Gophers са с 3-1 срещу Spartans в турнира Big Ten. Отборите разделиха мачовете си от редовния сезон.

„Надяваме се, че имаме страхотна избирателна активност“, каза Джонсън. „Искаме да играем най-добрия си баскетбол и да останем в това нещо толкова дълго, колкото можем.“

Индианаполис е домакин на Big Ten Tournament 13 пъти, а Чикаго е имал 11. Другите места са Ню Йорк ( 2018) и Вашингтон (2017).